Membrii GTL Controlul TB

Membri GTL cu drept de vot

  1. Daniela Demișcan, Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale (MSMPS)
  2. Valentina Vilc, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie, PNCT
  3. Sofia Alexandru, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie, președinte al GTL
  4. Andrei Corlăteanu, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie
  5. Tatiana Gulpe, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie
  6. Nelea Caras, Departamentul Instituțiilor Penitenciare /MJ (DIP)
  7. Diana Noroc, Compania Națională de Asigurări în Medicină (CNAM)
  8. Svetlana Popovici, Spitalul Dermatologie și Maladii Comunicabile
  9. Laura Țurcan, Agenția Națională pentru Sănătate Publică
  10. Victoria Petrica, RP IP UCIMP DS
  11. Rita Seicaș, RP Centrul PAS, secretar al GTL
  12. Stela Gheorghiță, Organizația Mondială a Sănătății
  13. Lilian Severin, Platforma națională a OSC-uri active în controlul TB
  14. Svetlana Doltu, AO AFI
  15. Oxana Rucsineanu, AO SMIT
  16. Liliana Gherman, Fundația SOROS Moldova
  17. Cristina Albul, Spitalul de Ftiziopneumologie, Bender / Program teritorial TB, regiunea de Est

Invitați permanenți

  1. Reprezentantul Ministerului Finanțelor
  2. Mariana Goraș, Ministerul Educației, Culturii și Cercetării
  3. Reprezentantul Ministerului Afacerilor Interne
  4. Reprezentantul Direcției sănătate, Primăria mun. Chișinău
  5. Reprezentantul Inspectoratului General de Poliție
  6. Reprezentantul Agenției Medicamentului
  7. Reprezentantul Universității de Medicină “Nicolae Testemițanu”
  8. Reprezentantul SMF Bălți
  9. Svetlana Plămădeală, UNAIDS
  10. Eugenia Berzan, UNFPA
  11. Reprezentantul PNUD
  12. Reprezentantul UNICEF
  13. Victor Volovei, IP UCIMP DS
  14. Svetlana Maciuca, IP UCIMP DS
  15. Vitalie Slobozian, Fundația SOROS Moldova
  16. Ludmila Untura, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  17. Alina Cojocari, Inițiativa Pozitivă
  18. Ruslan Poverga, Inițiativa Pozitivă
  19. Ala Iațco, UORN
  20. Oxana Buzovici, UORN
  21. Vanu Jereghi, Institutul pentru Drepturile Omului din Moldova
  22. Tatiana Stoiceva, Program regional TB, regiunea est
  23. Tatiana Maxim, Program regional TB, regiunea est