Membrii GTL Controlul HIV/SIDA/ITS

Membri GTL cu drept de vot (17)

  1. Mariana Gîncu, Ministerul Sănătății (MS)
  2. Iurie Climașevschi, Spitalul Dermatologie și Maladii Comunicabile (SDMC), PNHIV, Președinte al GTL
  3. Irina Barbiroș, Administrația Națională a Penitenciarelor ANP /MJ
  4. Iacob Cecirlan, Compania Națională de Asigurări în Medicină (CNAM)
  5. Silvia Stratulat, Agenția Națională pentru Sănătate Publică
  6. Mihai Oprea, Dispensarul Republican de Narcologie (DRN)
  7. Violeta Teutu, IP UCIMP DS
  8. Svetlana Plămădeală, Programul Naţiunilor Unite HIV/SIDA (UNAIDS)
  9. Tatiana Cotelnic, Centrul PAS
  10. Liliana Gherman, Fundația SOROS Moldova
  11. Ludmila Untură, Liga Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  12. Alina Cojocari, AO Inițiativa Pozitivă, secretar al GTL
  13. Ala Iațco, Uniunea pentru Echitate și Sănătate
  14. Veaceslav Mulear, AO GENDER Doc-M
  15. Alexandru Goncear, Centrul SIDA, Tiraspol / Program teritorial HIV, regiunea de Est
  16. Galina Leșco, Centrul de Sănătate pentru Tineri “Neovita”

Invitați permanenți

  1. Reprezentantul Ministerului Finanțelor
  2. Galina Gavriliță, Ministerul Educației, Culturii și Cercetării
  3. Reprezentantul Ministerului Afacerilor Interne
  4. Reprezentantul Direcției sănătate, Primăria mun. Chișinău
  5. Reprezentantul Inspectoratului General de Poliție
  6. Liudmila Scutaru, Agenția Medicamentului şi Dispozitivelor Speciale
  7. Tiberiu Holban,Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie “Nicolae Testemițanu”
  8. Reprezentantul Spitalului Clinic de Boli Infecțioase “Toma Ciorbă”
  9. Reprezentantul Centrului Național de Transfuzie a Sângelui
  10. Reprezentantul OMS
  11. Reprezentantul PNUD
  12. Ina Tcaci, UNODC
  13. Natalia Nicula, UNODC
  14. Eugenia Berzan, UNFPA
  15. Svetlana Popovici, SDMC, Program național HIV/SIDA/ITS
  16. Ecaterina Noroc, SDMC, Program național HIV/SIDA/ITS
  17. Maia Rîbacova, SDMC, Program național HIV/SIDA/ITS
  18. Iulia Eftodii, SDMC, Program național HIV/SIDA/ITS
  19. Igor Condrat, SDMC, Program național HIV/SIDA/ITS
  20. Victor Volovei, IP UCIMP DS
  21. Veronica Zorilă, IP UCIMP DS
  22. Angela Alexeiciuc, IP UCIMP DS
  23. Sergiu Cugut, AO AFI
  24. Vanu Jereghi, Institutul pentru Drepturile Omului din Moldova
  25. Irina Baicalov, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  26. Alexandr Beloglazov, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  27. Igor Chilcevschii, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  28. Ala Gaicovskaia, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  29. Corina Popa, Uniunea pentru Echitate și Sănătate
  30. Tatiana Alexeenco, Centrul SIDA, Tiraspol / Program regional  HIV, regiunea est
  31. Tamara Bivol, Centrul SIDA, Tiraspol / Program regional de control HIV, regiunea est
  32. Olga Nitulenco, Centrul SIDA, Tiraspol / Program regional de control HIV, regiunea est
  33. Reprezentantul AO “Здоровое будущее”, regiunea de est