Membri

Membri GTL cu drept de vot (15)

  1. Mariana Gîncu, Ministerul Sănătății (MS), Președinte GTL
  2. Irina Barbiroș, Administrația Națională a Penitenciarelor (ANP)/MJ
  3. Iacob Cecirlan, Compania Națională de Asigurări în Medicină (CNAM)
  4. Iurie Climașevschi, Spitalul Dermatologie și Maladii Comunicabile (SDMC), PNHIV
  5. Valentina Vilc, Institutul de Ftiziopneumologie (IFP)
  6. Svetlana Maciuca, IP UCIMP DS
  7. Svetlana Plămădeală, Programul Națiunilor Unite pentru HIV/SIDA (UNAIDS)
  8. Lucia Pîrțînă / Tatiana Cotelnic, Centrul PAS
  9. Reprezentant, Fundația SOROS Moldova
  10. Ludmila Untură, Liga Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  11. Svetlana Doltu, AO AFI, Secretarul GTL
  12. Alina Cojocari, AO Inițiativa Pozitivă
  13. Ala Iațco, Uniunea pentru Echitate și Sănătate
  14. Ludmila Hmelevscaia, Centrul SIDA, Tiraspol / Program teritorial HIV, regiunea de Est
  15. Serghei Osadcii, Spitalul Republican de Ftiziopneumologie, Bender, Programul regional de control TB, regiunea de est

Invitați permanenți

  1. Ion Vaculin, Ministerul Afacerilor Interne
  2. Vladimir Cazacov, Inspectoratului General de Poliție
  3. Nelea Caras, Administrația Națională a Penitenciarelor (ANP)/MJ
  4. Tatiana Costin, IMSP Spitalul Dermatologie și Maladii Comunicabile (SDMC)
  5. Andrei Corloteanu, IMSP Institutul de Ftiziopneumologie “Chiril Draganiuc” 
  6. Iurie Bucinschi, Dispensarul Republican de Narcologie
  7. Victor Burinschi, IP UCIMP DS
  8. Elena Romancenco, IP UCIMP DS
  9. Violeta Teutu, IP UCIMP
  10. Alexandru Buna, UNODC
  11. Natalia Nicula, UNODC
  12. Eugenia Berzan, UNFPA
  13. Vanu Jereghi, Institutul pentru Drepturile Omului din Moldova
  14. Igor Chilcevschii, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  15. Vitalie Rabinciuc, Liga  Persoanelor care Trăiesc cu HIV
  16. Ruslan Poverga, AO Inițiativa Pozitivă
  17. Oxana Rucșineanu, AO SMIT
  18. Veaceslav Mulear, AO GENDER Doc-M
  19. Tamara Bivol, Centrul SIDA, Tiraspol / Program regional de control HIV, regiunea est
  20. Reprezentant, Ministerul Educației și Cercetării
  21. Reprezentantul Ministerului Finanțelor
  22. Reprezentantul Direcției sănătate, Primăria mun. Chișinău
  23. Reprezentant, Agenția Medicamentului şi Dispozitivelor Speciale
  24. Reprezentant, Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie “Nicolae Testemițanu”
  25. Reprezentantul PNUD
  26. Reprezentantul OMS 
  27. Reprezentantul UNICEF
  28. Reprezentantul Spitalului Clinic de Boli Infecțioase “Toma Ciorbă”
  29. Reprezentantul Centrului Național de Transfuzie a Sângelui
  30. Reprezentantul AO “Здоровое будущее”, regiunea de est